תרבות ואומנות מרחוק

הקורונה הכתה את עולם התרבות והאומנות. יציאה להצגה או מוזיאון נראים שוב כמו פנטזיה רחוקה. ייתכן וייקח עוד זמן רב בטרם הפעילות התרבותית תשוב לסדרה. מוסדות התרבות כמו גם אומנים רבים מנסים להתאים את עצמם לימים אלו, בייחוד בהעלאת תכנים לאתרי האינטרנט שלהם.

הצגות תיאטרון

הצגות באורך מלא של הקאמרי הועלו לרשת וזו הזדמנות טובה לצפות בעיבוד הבימתי של הסרט, חולה אהבה בשיכון ג. תיאטרון ירושלים מנגיש את התכנים שלו עם המלצות צפייה, כתבות, המלצות וקישורים רלוונטיים. מהרפרטואר של תיאטרון באר שבע כדאי לראות את ההצגה גרין מייל על פי ספרו של סטיבן קינג על אסיר שחור עב בשר שהורשע לשווא באונס ורצח ומתגלה כבעל סגולות ריפוי. המחזה המצוין נפוליאון חי או מת  של תיאטרון החאן זמין גם כן לצפייה אונליין כמו גם תכנים נוספים.

people having a concert

הופעות חיות

גם מופעי המוזיקה החיה נאלצו להתבטל בהתאם למצב ומשרד התרבות הנגיש במהלך הגל הראשון הופעות חיות של מיטב אמני ישראל במסגרת המיזם "ישראל מחוברת: מופעי תרבות בדיגיטל". את המופעים המיוחדים שהפיק כאן, תאגיד השידור הציבורי ניתן לצפות אצלם בדיגיטל. נקווה שהמתווה להחזרת עולם התרבות יתקבל במהרה ונוכל לחזור להנות מהמופעים החיים במגבלות הנדרשות.

beige analog gauge

נוסטלגיה

מועדון ״צוותא״ פתח את כל הארכיון שלו לצפייה מלאה. בין היתר ניתן לצפות בקלאסיקות שטרם נצפו כמו הופעות שלמות של כוורת, חיים חפר, חווה אלברשטיין, שוקולד מנטה מסטיק, בני אמדורסקי וישראל גוריון, שושנה דמרי ועוד עשרות מופעים מלאים. מכונת הזמן המוזיקלית מאפשרת מסע נוסטלגי בזמן, אל השירים האהובים ביותר לכל שנה שתבחרו מאז שנות ה60. דרך מקורית לחוות רוח של תקופה כמו שנת הלידה או שנת הנישואים.

man performing on stage

מוזיקה קלאסית

עולם המוזיקה הקלאסית הגיב גם כן למגפת הקורונה ומבצע מעבר לעידן הדיגיטלי. לדוגמה, התזמורת הסימפונית של פיטסבורג בקונצרט מברלין כמו גם באתר האינטרנט של בית האופרה הניו יורקי, המטרופוליטן. בישראל בעמוד הפייסבוק של הפילהרמונית הישראלית ניתן לצפות גם כן ללא עלות, לדוגמה, הסימפוניה מס' 5 של צ'ייקובסקי כמו גם חומרים אחרים.

sacred heart of jesus painting with brown frame

אומנות

עולם האומנות מנסה להתאים את עצמו לימים אלו וגלריות ומוזיאונים שכבר החלו בתהליך של המעבר לאונליין האיצו את עבודתם וממשיכים להתאים את עצמם לעידן הדיגיטלי. מוזיאון ישראל מזמין את הציבור לסייר בעולם תוכן מופלא של ארכאולוגיה, אדריכלות, אמנות מודרנית, תרבות יהודית ותערוכות נוספות. גם באתר מוזיאון תל אביב לאמנות מספר סיורים וירטואליים לאוספים שונים.

assorted print painting lot

בעולם

דרך גוגל אומנות ותרבות ניתן לראות יצירות מכל רחבי העולם כמו גם סיורים ווירטואליים באוספים רבים. סיור דיגיטלי שמוזיאון הטבע ההיסטורי של לונדון מאפשר הוא באולם ההינצה. מדובר בטכנולוגיה חדשנית הכוללת סריקה תלת ממדית של האולם במלואו. רשות התיירות של מצרים מאפשרת סיור וירטואלי בקבר רעמסס השישי שבעמק המלכים ליד הנילוס.

כתיבה עיתונאית | כתיבת תוכן | עריכה | תוכן לאתרים

יצירת קשר : gitmantuvia@gmail.com | 054-6672058

מתיק העבודות – הקליקו על הלינקים, וצפו בדוגמאות:

אימון אישי וקאוצ'ינג ולמה זה טוב

טוביה גיטמן, תוכן שיווקי, מאמרים שיווקים, כתיבה שיווקית, כתיבת תוכן, מאמרים לקידום, SEO, seo, תוכן אונליין, מאמרים אונליין, תוכניסט, תוכניסטים, כתיבה, תוכן, מאמרי תוכן, עולם אנשי התוכן, קופירייטר, קופי, שייווק, פירסום, פוסטים, פייסבוק, קידום אתרים, קידום מאמרים, כתיבה אפקטיבית, קידום אתרים אורגני, כתיבת תוכן מקצועית, פרילנסר, כותבי תוכן, כותבי תוכן בעברית, בניית אתרים בוורדפרס, לשונית, סיוע בכתיבה, אנשי תוכן, כתיבת תוכן ובניית אתרים, קופרייטר ותוכן שיווקי, שיווק דיגיטלי

%d בלוגרים אהבו את זה: