הרצאות וידע

ימי הגל השני מפנים לנו שוב זמן ביתי רב. דרך פרודוקטיבית להעביר את הזמן יכולה להיות בהרחבת אופקים ורכישת ידע חדש. להלן מספר רעיונות להעשרה ולמידה עצמית שזמינים ברשת.

רעיונות ששווה להפיץ

הרצאות TED נותנות אפשרות להכיר מרחוק את המוחות המבריקים ביותר במדע ובטכנולוגיה ולהשכיל במבחר עצום של תחומים. האתר מאפשר סריקה של הסרטונים לפי תחומים כמו מדע וטכנולוגיה, דת וחברה, העתיד ועוד תוך בחירה של מסגרת הזמן הפנוי. הרצאתו של ביל גייטס מטלטלת במיוחד. הוא צפה כבר ב2015 מגיפה ויראלית דמוית הקורונה.

החברה האזרחית והמגזר השלישי

בפורטל הידע של שיתופים קיים מאגר ידע וכלים מקצועיים בעולמות של השפעה חברתית. ראו גם את מאגר הידע של שתיל. למרכז השל לקיימות מאגר מאמרים וידע בנושאי סביבה, אנרגיה, מים, זיהום אוויר ועוד. באתר המכון הישראלי לדמוקרטיה ניתן לקרוא מאמרים רבים בתחומי הממשל, הכלכלה והחברה בישראל.

השכלה אקדמאית חינם

אוניברסיטאות מהמובילות בעולם כמו הרווארד, ייל ונוספות פתחו את שעריהם חינם לקורסים במקצועות כמו תכנות, הנדסה, מדעי החברה ואמנות. בישראל, האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת גישה חינמית לקהל הרחב לפרקים נבחרים ממיטב ספריה הדיגיטליים.

מדע מהבית

ישנם תחומים מסוימים בהם ניתן לתרום למדע מהבית. באתר סוכנות החלל הישראלית ניתן לבחור למעלה מעשרים פרויקטי חקר אמיתיים, הזקוקים לעזרתכם מרחוק גם אם אין לכם שום רקע מדעי בתחומי החלל או בכלל. 

נאס"א הפכה את כל ספריית המדיה שלה לזמינה לציבור הרחב וחופשיה מזכויות יוצרים. ניתן ללמוד על הפרוייקטים השונים שבוצעו ומבוצעים גם בימים אלו, צילומים טלסקופיים וידע מדעי אסטרונומי רחב מאוד. באתר הידען ניתן למצוא תוכן רב בתחומי המדע והטכנולוגיה בדגש על המחקר המקומי.

פודקאסטים

פודקאסטים צוברים פופולריות כבר תקופה ארוכה וזה זמן טוב להכיר כמה מהטובים שבהם. תאגיד השידור כאן מוביל את תחום הדיגיטל בתקשורת כיום ואוסף ההסכתים שלו בהתאם.

מומלץ במיוחד הסדרה הכלכלית של חיות כיס בה סיפורים כלכליים מובאים ומוסברים בשפה פשוטה. פודקסטים פופולריים נוספים שכדאי להכיר היא של האתר המשחק הגדול ובו מנותחים ומוסברים מגוון נושאים הקשורים לזירה הבינלאומית.

חדשות

אמצעי התקשורת שרובנו צורכים מהם את המידע שלנו שייכים לבעלי הון ויש לכך השפעה על התוכן העיתונאי. עדיין קיימים מספר קטן של גופי תקשורת עצמאיים. כדאי להכיר אותם ובמקרים רבים לקבל ידע ומידע שלא מקבלים את הבמה הראויה בתקשורת הממוסדת.

המקום הכי חם בגיהנום.

שקוף.

דמוקרט TV בהובלת לוסי אהריש.

העין השביעית.

כתיבה עיתונאית | כתיבת תוכן | עריכה | תוכן לאתרים

יצירת קשר : gitmantuvia@gmail.com | 054-6672058

מתיק העבודות – הקליקו על הלינקים, וצפו בדוגמאות:

אימון אישי וקאוצ'ינג ולמה זה טוב

טוביה גיטמן, תוכן שיווקי, מאמרים שיווקים, כתיבה שיווקית, כתיבת תוכן, מאמרים לקידום, SEO, seo, תוכן אונליין, מאמרים אונליין, תוכניסט, תוכניסטים, כתיבה, תוכן, מאמרי תוכן, עולם אנשי התוכן, קופירייטר, קופי, שייווק, פירסום, פוסטים, פייסבוק, קידום אתרים, קידום מאמרים, כתיבה אפקטיבית, קידום אתרים אורגני, כתיבת תוכן מקצועית, פרילנסר, כותבי תוכן, כותבי תוכן בעברית, בניית אתרים בוורדפרס, לשונית, סיוע בכתיבה, אנשי תוכן, כתיבת תוכן ובניית אתרים, קופרייטר ותוכן שיווקי, שיווק דיגיטלי

%d בלוגרים אהבו את זה: